Víkend byl ve znamení dětské soutěže a tahání sáněk po louce

Předešlý víkend se motor našeho „Rudolfa“ zahřál hned dvakrát. V sobotu vyjelo družstvo mužů na netradiční soutěž do Jihlávky, v neděli se pak jelo s dětmi do sousední Růžené na dětskou soutěž.

Obě akce doprovázelo krásné počasí, a obě také stály za to!

Při netradičním požárním útoku v Jihlávce startovalo soutěžní družstvo vždy z lehu na zádech. Po odstartování se museli hasiči obsluhující koš, savice a mašinu čtyřikrát otočit kolem volantu, aby mohli pokračovat v soutěžení. Levý a pravý proudař museli naložit své hadice na sáňky, a ty dotáhnout k rozdělovači, kde se pokračovalo klasickým rozhazováním. Voda se nasávala přímo z potoka, a proud musel zasáhnout naplněný barel.

V prvním kole se našemu týmu nejprve nedařilo nasát a tím byl výsledný čas, byť se běželo dvoukolově, velice mizerný, neboť se oba časy sčítali, namísto výběru toho lepšího. Celkově se družstvo SDH Lovětín umístilo na 10. místě.

Složení družstva: Koš – Horák Pavel, Savice – Havelka Lukáš, Strojník – Soukup František, Béčka – Matějka Jaroslav (SDH Panské Dubenky), Rozdělovač – Máca Adam, Levý proud – Schenk Radek, Pravý proud – Košťál Ondřej

[nggallery id=29]

Nedělní dětské soutěže v Růžené se zúčastnily 4 družstva, a to z Růžené, Čenkova, Bukové a Lovětína. Soutěž měla dvě části – štafetu a požární útok. V obou si lovětínské děti vedly poměrně obstojně, jak také dokládají videa níže.

Ve zbylém času se po dětech běželi také „srandaútoky“ z družstev složených většinou z rodičů. Lovětín nezahálel, a okamžitě vytvořil mužské a ženské družstvo, přičemž ženy obsadily první příčku!

[nggallery id=30]

Všechny fotografie naleznete v albu Dětská soutěž, Růžená 2012 a Netradiční požární útok, Jihlávka.

 
Okomentovat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress