Letos rybářským závodům počasí přálo, rybářů opět přibylo

I letos uspořádal SDH Lovětín rybářskou soutěž. Jednalo se již o 2. ročník. Začátek byl naplánován na osmou hodinu ranní. Díky příznivému počasí se letos u rybníka sešlo o něco více lidí než v předešlých letech a před startem se tak konečný počet závodníků ustálil na čísle 36.

Soutěž byla opět rozdělena na 2 kola – dopolední a odpolední. Břeh rybníka lemovalo několik dřevěných kolíků a každý z nich nesl jedno číslo. Po vylosování těchto čísel se každý soutěžící odebral na své místo a mohlo se začít chytat. Bodováno bylo snad vše živé, co se v rybníce našlo. Kapr byl hodnocen podle centimetrů, cejn a bělice po 10 bodech za kus a ostatní živí tvorové z rybníka byli ohodnoceni rovněž 10 body.

[nggallery id=40]

Soutěž vyhrál s rekordním počtem bodů 1003 Ladislav Nešpor z Třeště, který tak poprvé v historii lovětínských rybářských závodů pokořil hranici 1000 bodů. K občerstvení bylo po celý den připraveno točené pivo, limonády, polévka, guláš a pečené maso.

[nggallery id=41]

Ze závodů je letos spousta fotek, opět je všechny najdete ve fotogalerii a to rozdělené na první a druhou část.

Celkovou listinu úlovků je možné prohlédnout si zde:

Okomentovat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress